Idén ősszel ünnepeltük Ady Endre születésének 140. évfordulóját. Egy rendezvénysorozat keretein belül emlékeztünk meg a költőről, melyet a dunaújvárosi Széchenyi István Gimnázium hirdetett meg. „Ady Endre élete, hatása és utóélete” volt a verseny címe, minden csapat háromfős volt, a mi csapatunk: Borbély Mónika 10.A, Cseke Zsóka 11.B, és Polhammer Alexandra 12.A.

Iskolánkban  lezajlottak a Szakképzés Európai Hetének programjai. Nagyon szép pályamunkák érkeztek, a legjobbnak a következők bizonyultak.

Készítsd el a szelfidet!

 A dunántúli iskolaváros neves-patinás iskolája, a „KÖZGÁZ”, elsőként tartotta végzősei szalagtűző ünnepélyét november 17-én az eseményhez leginkább méltó helyen, „A színházban”. Már órákkal a szalagavató előtt nagy volt a sürgés-forgás a színház háza táján, aztán a kezdés előtti percekben már gombostűt nem lehetett elejteni a színházteremben, annyian összegyűltek, hogy részesei legyenek sok-sok végzős élete egyik legszebb pillanatának.

Tegnap lezajlott az osztrák-magyar kiegyezés 150. évfordulója alkalmából rendezett iskolai vetélkedő döntője. Négy csapat jutott be a végső megmérettetésre, ahol nyolc feladaton keresztül mérték össze tudásukat, felkészültségüket. Beugrónak  5 perces prezentációt kellett készíteniük egy korabeli történelmi személyről, majd irodalmi, ill. zenei részletek felismerése következett. A történelmi ismereteiket a totó, a földrajziakat pedig a vaktérkép megoldásával kellett bizonyítaniuk.

A pápai KÖZGÁZ-ban november 8-án, szerdán tartották meg a város középfokú oktatási intézményei közül elsőként azt a bizonyos nyílt napot, amelyet sokszor, sok helyen beharangoztak, sokakat hívtak-buzdítottak, hogy nézzék meg, éljék át, legyenek tanúi, hogy is folyik egy neves-patinás iskolában az oktatás. Az alma máter nagy, sárga épülete érdeklődő látogatók tömkelegét fogadta, „nyelte el”: minden osztályban, minden teremben, minden kis sarokban ültek, álltak nyolcadikosok szüleikkel, tanáraikkal, kísérőikkel.

A pápai KÖZGÁZ, ahol mindig történik valami, ismét nagysikerű és egyedi ötletet valósított meg: egy délutánra kalandparkká változtatta az iskolát.

A Pápai SZC Jókai Mór Közgazdasági Szakgimnáziuma és Kollégiuma, a mindenki számára „KÖZGÁZ”-ként ismert patinás intézmény adott méltó helyszínt a „Lehetőségek a szakképzésben” elnevezésű nagyszabású rendezvénynek, melyen több neves, szakképzésben élen járó, komoly múlttal rendelkező intézmény hasonlóan komoly tudással felvértezett szakembere adott egymásnak randevút abból az apropóból, hogy megvitassák nehéz-nemes munkájuk eddigi eredményeit, és közösen találjanak jövőbeli, ésszerűen nagyszerű megoldásokat a szakképzések folytatásában.

Oldalak

 

Csengetési rend