ACES Akadémia

2012. március 27. és 30. között szervezték meg a Közép-európia Iskolák Akadémiája (ACES) idei projektsorozatának záró rendezvényét a szlovákiai Szencen (Senec). Az eseményen 15 ország 105 iskolájából egy-egy tanár és diák vett részt. Iskolánkat Molnár András projektfelelős és Szakács Eszter 12. D osztályos tanuló képviselte.

A 2011 szeptemberében Szarajevóban megrendezett ún. Kick-Off Meeting és három projekttalálkozó után jó volt újra látni a régi ismerősöket.

A programok 27-én egy képzeletbeli vonatkirándulással kezdődtek, ahol sok új ismeretséget köthettünk. Ekkor választották meg az ún. diák nagyköveteket. Minden országból egy tanulót ért az a megtiszteltetés, hogy a záróünnepségen országuk szlovákiai nagykövetét és a minisztérium képviselőjét fogadja. Magyarországot Eszter képviselte, aki Balogh Csabát, Magyarország szlovákiai nagykövetét és Szabó Csillát a Tempus Közalapítvány képviselőjét tájékoztassa a projektünkről. Csehországot a tábori projektpartnerünk tanulója, Matyáš képviselte. Hétfő este elkészítettük a projektünk (Need Help? We're Here.) összefoglaló plakátját, amely segítségével kedden bemutattuk az elmúlt nyolc hónapban végzett munkánkat. A beszámoló után más projektek képviselőivel közösen értékeltük a munkánkat. Mi az alábbi kulcsszavakat választottuk: learn (tanulás), experience (tapasztalat), act (tevékenység) és friendship (barátság).

Csütörtökön délelőtt és délután egy-egy szabadon választott műhelyfoglalkozáson vehettünk részt.

Estére a szervezők egy nagyon elegáns ceremónián köszönték meg a résztvevők munkáját. Kiemelték, hogy a jelen lévők nagyon sok embert képviselnek, akik mindannyian hozzájárultak az együttműködésünk sikeréhez. Öt projektet kiemeltek és oklevéllel jutalmaztak az alábbi kategóriák szerint: student participation (tanulói részvétel), civil courage (civil kurázsi), international cooperation (nemzetközi együttműködés), volunteering (Önkéntesség), special bonus (különleges érték). A többi iskolához hasonlóan mi egy szép plakettet kaptunk, amely bizonyítja, hogy ACES iskola lettünk.

Ezt követően egy népszerű helyi zenekar szórakozatta a közönséget.

Az utolsó napon, pénteken a búcsúzás után pozsonyi városnézésre és hajókirándulásra indult a közel háromszáz résztvevő. Ezen sajnos nem tudtunk részt venni, mivel időben haza kellett érnünk azért, hogy Eszter csatlakozhasson a makói országos tornászbajnokságra induló csapathoz.

Az alábbi linkre kattintva további információkat és képeket találhatsz az eseményről:

http://new-twinspace.etwinning.net

 

Molnár András

projektfelelős

 

Csengetési rend