A közgazdasági szakmacsoporton belül 5 képzési szakirány jellemző:
A közismereti tantárgyak mellett a tanulók a 9.-10. évfolyamon a szakmai alapozó tantárgyak keretében gazdasági környezetünk és információfeldolgozás tantárgyakat tanulnak. Az idegenforgalmi szakirány idegen nyelv igényes képzését egy előkészítő tanév, az ún. nyelvi előkészítő osztály alapozza, az idegenforgalmi szakirányon tanulók így a 13. évfolyam elvégzése után tehetnek érettségi vizsgát. Az iskola első évfolyamán 4 közgazdasági osztály indítását tervezi, az egyes szakirányba felvehetők számát a jelentkezők igényéhez igazítja. A képzési idő a közgazdasági gimnáziumi, vállalkozási-pénzügyi, gazdasági-informatikai és az üzleti kommunikáció szakirányon 4 év, az idegenforgalmi szakirányon 5 év. Az intézmény közgazdasági szakközépiskolája (az egykori Jókai Mór Közgazdasági Szakközépiskola és Leánykollégium) a tanulmányi versenyeredmények, a felvételi arányok, a felsőoktatásba jelentkezők nyelvvizsgáinak aránya, a magyar nyelvi és matematikai kompetenciamérések eredményeinek tekintetében az ország közgazdasági szakközépiskoláinak élmezőnyébe tartozik. Az elmúlt években kiemelkedő országos versenyeredmények születtek matematikából, elméleti gazdaságtanból (közgazdaságtanból), üzleti gazdaságtanból (könyvvitelből, statisztikából), történelemből, informatikából, információfeldolgozásból (gépírásból) és idegen nyelvekből, valamint a szakképző évfolyamokon az ügyviteli szakképesítések versenyén.
E képzési irányban a tanulók 2 idegen nyelvet, angolt és németet tanulnak. Az intézmény gimnáziumi tanterv szerint tanítja a magyart, a történelmet, a földrajzot (földünk és környezetünk) és a matematikát. A szakmai tárgyak közül a 11. évfolyamtól elméleti gazdaságtant heti 3-3 órában, üzleti gazdaságtant, ezen belül a 11. évfolyamon számvitelt, 12. évfolyamon statisztikát és marketinget ugyancsak 3-3 órában tanulhatnak a tanulók. Ez a képzési forma elsősorban a felsőfokú továbbtanulásra készít fel, de lehetőséget teremt a közép- és emelt szintű szakképző évfolyamok ill. az iskolában működő felsőfokú szakképzési évfolyamok elvégzéséhez is. Elsősorban a közgazdasági, gazdálkodási, külkereskedelmi, logisztikai, gazdasági informatikai, idegenforgalmi szakirányokat alapozza.
Ez a képzési forma elsősorban a szakirányú felsőfokú továbbtanulásra és a közép- és emelt szintű szakképző évfolyamok elvégzésére készíti fel a tanulókat. A 11. és 12. évfolyamon ezen a szakirányon a tanulók mindkét évben 3-3 órában tanulnak elméleti és üzleti gazdaságtant (számvitelt, statisztikát és marketinget), így lehetőségük van mind elméleti, mind üzleti gazdaságtanból érettségi vizsgát tenni. Egy idegen nyelv tanulása kötelező, ami igény szerint emelt szinten is tanulható, valamint lehetőség van a francia, olasz vagy orosz nyelvek tanulására is. Elsősorban a számviteli, pénzügyi, statisztikai, gazdálkodási és vállalkozási jellegű szakirányokat alapozza.
Ez a szakirány leginkább a vállalkozási-pénzügyi képzéshez hasonlít, azzal a különbséggel, hogy a diákok a 11. évfolyamtól kezdődően nagyobb óraszámban, heti három órában tanulnak informatikát, amelyet elsősorban vállalkozási-pénzügyi területen hasznosíthatnak. Az informatika általánosan elterjedt angol szaknyelve miatt ezen a szakirányon elsősorban angol nyelv választása ajánlatos, de az általános iskolából hozott idegen nyelv (német) is tanulható. Az idegen nyelv igény szerint emelt szinten is tanulható, valamint lehetőség van a francia, olasz vagy orosz nyelvek tanulására is. A vállalkozási-pénzügyi szakirányok alapozásán kívül a gazdasági-informatikus képzést készíti elő.
Ez a képzési forma is a felsőfokú szakirányú továbbtanulásra és a közép-, és felsőfokú szakképző évfolyamok elvégzésére készíti fel a tanulókat. Elsősorban kommunikáció, marketing, informatikai, szervezési, igazgatási irányba orientál. Más képzési formákhoz képest a tanulók nagyobb óraszámban tanulnak informatikát, információfeldolgozást, valamint kiemelt hangsúlyt kap a külső és belső gazdasági, vállalati kommunikáció, amelyet a 9.-12. évfolyamon egyaránt oktat az iskola. Kiemelt jelentőségű az idegen nyelv (angol vagy német) oktatása is. Egy idegen nyelv választása kötelező, ami igény szerint emelt szinten is tanulható, valamint lehetőség van a francia, olasz vagy orosz nyelvek tanulására is.
Ez a szakirány a gazdaság egy újabb szegmense, az idegenforgalom irányában történő - elsősorban közgazdasági alapokon nyugvó - orientáláson alapszik, amelynek fő célja a szakirány felsőoktatásban történő választásának elősegítése. Az idegenforgalmi szakirány alapozását a nyelvi előkészítő osztály jelenti, melynek órakeretéből az iskola min. 12 órát két idegen nyelv, angol és német oktatására fordít, a többi órában informatika, tanulásmódszertan, képességfejlesztő tantárgyak kerülnek oktatásra. A nyelvi előkészítő évfolyam elvégzése után a tanulók felvételi eljárás nélkül folytathatják tanulmányaikat az idegenforgalmi szakirányon. Az évfolyamon szerzett idegen nyelvtudásra épülve felsőbb évfolyamokon gazdasági ill. idegenforgalmi szakmai idegen nyelv tanulására nyílik lehetőség.