Szakközépiskola

Az intézmény szakközépiskolája gazdasági profilú szakközépiskola, melyben 4 szakmacsoporton belül 7 képzési szakirányt hirdet.

  1. közgazdaság
  2. kereskedelem-marketing, üzleti adminisztráció
  3. vendéglátás-idegenforgalom
  4. mezőgazdaság

Az első két tanév képzési struktúrája az általános gimnáziumi oktatáshoz hasonlít, azzal a különbséggel, hogy szakmai orientációs jelleggel a tanulók a szakirányokra jellemző elméleti és gyakorlati szakmai alapozó tantárgyakat is tanulnak. Az idegenforgalmi szakirány idegen nyelv igényes képzését egy előkészítő tanév, az ún. nyelvi előkészítő osztály alapozza, az idegenforgalmi szakirányon tanulók így a 13. évfolyam elvégzése után tehetnek érettségi vizsgát.

A tanulók egyéni választásától és továbbtanulási irányultságától függően emelt szinten tanulható tantárgyak a 11-12. ill. az idegenforgalmi szakirány esetében a 12.-13. évfolyamon a matematika, a magyar nyelv és irodalom, a történelem, angol és német nyelv (általános és gazdasági szaknyelv), az informatika, az elméleti gazdaságtan (közgazdasági szakirányok), kereskedelem-marketing alapismeretek (kereskedelmi szakirány) és vendéglátóipari alapismeretek (vendéglátóipari szakirány).

A közismereti és szakirányú tantárgyak tanulása mellett az iskola a szabadon választható tanórák keretében segíti a természettudományos tantárgyak (fizika, kémia, biológia, földünk és környezetünk), valamint a szakmai tantárgyak (marketing, vállalkozási ismeretek, számvitel, statisztika, üzleti kommunikáció) tanulását is.

Az iskola informatikai képzési programjának megfelelően minden tanuló számára biztosítja a nemzetközileg elismert ECDL (Európai Számítógép-használói Jogosítvány) megszerzésének lehetőségét. (A székhely intézményben 10 éve ECDL-vizsgaközpont működik).

Az iskola kilincedik évfolyamán 6 osztály (7 szakirány) indítását tervezi, az egyes szakirányba felvehetők számát a jelentkezők igényéhez igazítja. Az általános képzési idő - az idegenforgalmi képzés kivételével - 4 év, melyet érettségi követ magyarból, történelemből, matematikából, idegen nyelvből és egy kötelezően választott tantárgyból, amely a szakközépiskola ágazatának megfelelő szakmai vizsgatárgy. A kötelező és a kötelezően választandó mellett további vizsgatárgyakból is tehető érettségi vizsga.

Az iskola Pedagógiai Programjának megfelelően a hatodik érettségi tárgyat, a továbbtanulás szándékától és a szakmacsoporttól függően, a tanuló választhatja meg elméleti gazdaságtan, üzleti gazdaságtan (számvitel, pénzügy, statisztika, marketing), kereskedelem-marketing alapismeretek, vendéglátóipari alapismeretek, informatika, biológia, fizika, földünk és környezetünk tantárgyak közül.

Az érettségi vizsga feljogosít továbbtanulásra, de szakképesítést nem nyújt.