Az idei már 16. volt a sorban. Ez évben is megrendezték a hagyományos mezőgazdasági szakkiállítást és vásárt. Már évek óta a sok kiállító között felfedezhető iskolánk standja is.
Az előkészítésben, dekorálásban a mezőgazdasággal, biológiával foglalkozó tanáraink és diákjaink jeleskedtek. A stand felügyeletét és a tájékoztató szolgálatot is ők adták.A kiállítási anyaggal igyekeztünk bemutatni iskolánk mezőgazdasági kötődését. Kihangsúlyozva az ÖKO-iskola címet, amit 2011-ben nyertünk el. Ennek eredményei, rendezvényei is láthatók a tablókon: a komposztkészítés, a madárbarát kert, az „Alkoss valamit hulladékból!" pályázat alkotásai, a Víz világnapja alkalmából szervezett kiállítás és laboratóriumi vízvizsgálat, a szelektív hulladékgyűjtés, az egészséges ételek bemutatása kóstolóval egybekötve, a minden osztályt megmozgató papírgyűjtés, a különböző „zöld" világnapok alkalmából készített kiállítások az iskola faliújságjain stb.
Tangazdaságunk már évek óta nagyon jól teljesít, ennek bizonyítéka a kiállításon is bemutatott sok elismerő oklevél.
Az iskola tanpincéje is nagy szerepet játszik az évente megrendezendő Agrárexpón. Borainkkal is idén is versenybe szálltunk. A palackos borok versenyét mindig a szakkiállítás előtt rendezik és az eredményhirdetés az expón történik, a nagy közönség előtt. Az idén a 2011-es „Somlói mámor" fantázianevű cuvée borunk ezüst, a 2009. évi Furmint, és a szintén 2010. évi Hárslevelű pedig bronz minősítést kapott.
(Cuvée francia eredetű szó, kiejtése: küvé. Olyan borkülönlegességet jelent, ami azonos fajtájú vagy azonos termőhelyű borok házasításából jött létre.)
A „Somlói mámor" összetevői: furmint, juhfark, hárslevelű, cserszegi fűszeres.
Iskolánk mérnök-tanára, Fehér Zsófia, aki növényvédelmi szakmérnök, szaktanácsadó (és az Öko-iskolai projektet is vezeti az intézményben), vasárnap előadást tartott az Expón „A kiskertek biológiai növényvédelme" címmel.
Azért is szerepelhettünk a kiállítók között, mert képzéseink között kínálunk a mezőgazdasághoz kötődő szakmákat is. A szakközépiskolai oktatásban szerepel érettségi vizsgára történő felkészítés + szakmai alapozás mezőgazdaság szakmacsoportban.
A szakiskolában 9-10. osztályban elméleti és gyakorlati szakmai orientációs tantárgyak készítik elő a szakmák tanulását. 11. osztálytól a következő kínálatból választhatnak a diákok:
- lótartó- és tenyésztő
- gyümölcstermesztő
- zöldségtermesztő
- szőlőtermesztő
- állattenyésztő (szarvasmarha és sertés)
- erdészeti szakmunkás
- gazda.
Szintén a mezőgazdasághoz köthető, a feldolgozó iparággal kapcsolatos nálunk tanulható élelmiszeripari orientációjú képzéseink:
- pék
- pék-cukrász
- húsipari termékgyártó.