Téged is vár a keszthelyi Georgikon Kar!

Február a döntések időszaka. Nem könnyű eldönteni, hogy melyik felsőoktatási intézményt válasszák a végzős diákok. Ennek megkönnyítése érdekében pályaválasztási tájékoztatókat szervezünk, hogy az egyetemek képviselőitől első kézből kapjanak információt tanulóink.

Ma a Pannon Egyetem Georgikon Karáról, Keszthelyről érkezett Dr. Dublecz Károly egyetemi tanár, a kar dékánja, hogy bemutassa az induló képzéseket.

Bemelegítésként logikai feladatokat kaptak végzőseink. Ami nagy kihívást jelentett, mert az ügyes megfejtőknek 1 hetes ingyenes nyári kollégiumi tartózkodást ajánlott fel a dékán úr. Az egyre bonyolultabb megoldások után az utolsó feladatot nagyon egyszerűen lehetett megoldani. Pedig az előzményeknek megfelelően mindenki nagyon nehéz, kacifántos megoldáson törte a fejét. Ezzel arra szerette volna felhívni a figyelmet, hogy gondolkodjunk egyszerűen, ne bonyolítsuk túl a dolgokat.

Varasdi Noémi 12/G osztályos tanuló jött rá a helyes megoldásra, így a nyáron ő élvezheti majd a keszthelyi kollégium vendégszeretetét. Gratulálunk!

Ezután következett a tájékoztató. Az intézményt 1797-ben alapította gróf Festetics György. A nagy múltú intézmény főleg mezőgazdasági képzéseket kínál, de Hévíz és a Balaton közelsége miatt a vendéglátás és turizmus szak a környező szállodák munkaerő igényének kielégítésére

Az alapszakokat 6+1 félév alatt lehet elsajátítani, a +1 félév gyakorlatot jelent. Így az államvizsgára decemberben kerül sor.

A dékán úr részletesen ismertette a diákokkal a mezőgazdasághoz kapcsolódó, illetve a vendéglátás-turizmus szakok jellemzőit.

Népszerű a felsőfokú szakképzés is. Itt nemcsak fiatalok, hanem már komoly szakemberként dolgozó felnőttek is hallgatják a számunkra érdekes szakokat (pl. gyógynövény-és fűszernövény termesztő, ökológiai gazdálkodó, szőlész-borász szaktechnikus, ménesgazda stb.)

A távolabbi jövőt felvázolva képet kaptunk arról is, hogy az alapszakos diploma megszerzése után Keszthelyen lehetőség van mesterszakon is továbbtanulni, sőt, aki ennél is tovább akar menni, tanulmányait folytathatja a doktori iskolában.

Keszthely a magyarországi egyetemek rangsorában az első 10-ben foglal helyet, az agráregyetemek között tavaly (Gödöllő után) a 2. volt.

A Georgikon Karon végzett hallgatók elhelyezkedéséből, elégedettségéből, szakmai megbecsüléséből látható, hogy az ott szerzett diploma mennyire értékálló.

A képzések bemutatása után a dékán úr beszélt az egyetemi hagyományokról, a diákéletről. Az egyetemen és a városban folyó pezsgő kulturális és sport programokról.

Az egyetem nem hagyja magára a megváltozott szociális helyzetű hallgatókat sem. Ösztöndíj rendszert dolgoztak ki, külön alapítványt hoztak létre a megsegítésükre.

A családias légkörű keszthelyi Georgikon Kar várja a továbbtanulni vágyó diákokat.