Második éve járok a PGSZKI.-ba, és reményeim szerint erdészként fogok végezni. A suliban a gyakorlatokat és az iskola által szervezett programokat szeretem a legjobban. Örömmel és aktívan vettem részt pl. a szüreti napon, az ÖKO-diáknapon, a komposzt készítésben, a Víz világnapján, a FEHOVÁN, illetve az elmúlt hétvégén a pápai Agrárexpón.
Pénteken, ami egyébként is gyakorlati napunk volt, már reggel 8-kor elkezdtük berendezni az iskolánk standját. A személyre szabott feladatokat közösen beszéltük meg Dr. Nagyné Szentmiklósi Éva (aki egyébként az osztályfőnökünk) és Kovács Amália tanárnőkkel és két ötödéves tanulóval. A munkálatok jól és összehangoltan haladtak, így végül örömmel láthattuk munkánk eredményét. Standunkat az ÖKO-iskola jegyében rendeztük be, így többek között kiállításra kerültek osztálytársunk, Bolla Dávid baromfiainak piros, fehér, zöld héjú tojásai, a Víz világnapjára készült plakátok, továbbá csupa természetből vett növény, termés stb. Péntek reggeltől vasárnap estig voltunk beosztva a saját, illetve a mellettünk lévő pápai Vízmű standján. Osztálytársaimmal együtt mondhatom, hogy igazán tartalmasra sikerült ez a hétvége és mindannyian nagyon jól éreztük magunkat: Igazi csapatmunka volt!
Iskolánk az expón vehette át a somlói tanpincészetben előállított borainak járó kitüntetéseket.
Hárslevelű: (Somló-hegy, Apátsági dűlő) bronz, Cserszegi fűszeres: ezüst minősítés.
A Somló-hegyi gyakorlatokat, művelést, feldolgozást és palackozást Illés Nándor tanár úr vezeti.
Külön köszönet Szalóky-Katóné László Mária tanárnőnek, aki rendszeresen megörökíti osztályunk valamennyi megmozdulását, és munkáink eredményeit. Így például a madáretetést, iskolaudvar rendezést és az Agrárexpót is.
Remélem, még sok ilyen alkalmon vehetünk részt felhívva az emberek figyelmét a mezőgazdaság fontosságára, valamint az erdők, növények és az éltető víz védelmére.
Halász Gergő
10. E osztály