Új képzési formák a kilencedik évfolyamon a 2010/2011. tanévtől

1. Előrehozott (alternatív) szakképzés

Ezúton tájékoztatjuk a pályaválasztás előtt álló nyolcadik osztályos tanulókat, hogy iskolánk a következő tanévtől ún. előrehozott vagy alternatív szakképzési szakirányokat is indít leendő kilencedik évfolyamán. Választható szakirányok:

  • gyümölcstermesztő kertész
  • zöldségtermesztő kertész
  • szőlőtermesztő kertész
  • állattenyésztő (szarvasmarha és sertés)
  • gazda
  • erdészeti szakmunkás
  • lótartó- és lótenyésztő 

A hagyományos szakiskolai szakképzéssel szemben az előrehozott szakképzés nem foglalja magába a 9.-10. évfolyamos alapozó képzést. A tanulók már a kilencedik évfolyamtól szakmai képzésben és közismereti képzésben egyaránt részt vesznek, amely 3 tanév után, tehát a 11. évfolyam végén szakmai vizsgával zárul.

A képzések gyakorlati hátterét a kilencedik évfolyamon az iskola tangazdasága, ill. tanlovardája biztosítja, amelyet a tizedik és tizenegyedik évfolyamon külső szakmai gyakorlat is kiegészít.

2. Szakiskolai előkészítő osztály

A 15. életévüket betöltött, 7 általános iskolai osztályt elvégzett tanulók számára ugyancsak a mezőgazdasági orientáció keretáben a kilencedik évfolyamon szakiskolai előkészítő osztályt is indítunk, amelynek célja a felkészítés a szakképzésbe történő belépésre. Az egy tanéves előkészítés után a tanulók az intézmény 11. évfolyamos mezőgazdasági szakképzési szakirányain tanulhatnak tovább.

Az előkészítő évfolyam programja központi program alapján nem hagyományos tantárgyakkal, hanem különböző foglalkozásokkal, csoporttevékenységekkel, tevékenységközpontú képzéssel igyekszik a tanulókat felkészíteni a szakképzésbe történő belépésre.

Az előkészítő évfolyam nappali, iskolai rendszerű képzés, a képzésben részt vevő diákokat és családjukat ugyanúgy megilletik a tanulói jogviszonnyal összefüggő szociális és jóléti támogatások, juttatások, mint a hagyományos vagy előrehozott szakképzésben részt vevő tanulók esetében.